Mamma Centrum

Drukuj
Nadrzędna kategoria: Mamma Centrum
Utworzono: poniedziałek, 06, luty 2017 Opublikowano

W budynku Wojewódzkiego Centrum Onkologii przy ul. Skłodowskiej – Curie 2  w Gdańsku powstaje właśnie nowoczesne centrum diagnozowania i leczenia chorób piersi – MAMMACENTRUM wg standardów Beast Cancer Unit. Wśród chorób nowotworowych u kobiet nowotwór piersi zajmuje pierwsze miejsce, a zapadalność na tą chorobę ciągle wzrasta. Zgodnie z międzynarodowymi zaleceniami najlepsze efekty diagnostyczne i terapeutyczne osiąga się organizując osobne, wyspecjalizowane ośrodki dedykowane konkretnej jednostce chorobowej. Takim ośrodkiem będzie MAMMACENTRUM.

Istotnym elementem takiego centrum jest wykwalifikowana kadra medyczna, którą Spółka COPERNICUS Podmiot Leczniczy już posiada. Wśród nich można wymienić:

  • zespół lekarzy radiologów - specjalizujących się w opisywaniu badań mammograficznych i USG piersi oraz wykonywujący każdy rodzaj biopsji,
  • zespół chirurgów onkologicznych - wykonujących pełen zakres zabiegów leczniczych jak i odtwórczych w obrębie gruczołu piersiowego,
  • zespół lekarzy onkologów klinicznych i radioterapeutów - specjalizujących się w leczeniu raka piersi,
  • zespół specjalistów rehabilitacji onkologicznej
  • zespół psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów doświadczonych w pomocy chorym onkologicznym,
  • oraz specjalista z zakresu genetyki onkologicznej.

 

Z pomocy ośrodka  będzie mogła skorzystać każda kobieta niezależnie od wieku. Osoba,  którą zaniepokoją zmiany w piersi lub będzie chciała przebadać się profilaktycznie, a także będzie już po leczeniu onkologicznym i będzie wymagać wieloletnich, systematycznych kontroli u onkologa. W ramach nowo powstającego Centrum każda pacjentka, która zgłosi się na badanie będzie miała wykonaną szybko mammografię lub USG piersi. Będzie zbadana przez lekarza onkologa czy chirurgia onkologa i w razie takiej potrzeby zostanie natychmiast rozpoczęta pełna i przede wszystkim szybka diagnostyka onkologiczna zakończona  konsylium lekarskim i zaplanowanym leczeniem przez wielodyscyplinarny zespół lekarzy specjalistów. W razie stwierdzenia przez konsylium lekarskie procesu chorobowego zostanie natychmiast włączone leczenie.

Pacjentka będzie objęta kompleksową i zintegrowaną opieką od początku procesu diagnostycznego poprzez leczenie i następnie kontrole. Będzie cały czas pod opieką tego samego, wybranego przez siebie lekarza prowadzącego. Takie postępowanie zapewnia  zredukowanie stresu u pacjentki i buduje zaufanie do lekarza. Każda potrzebująca tego kobieta zostanie objęta opieką interdyscyplinarnego zespołu terapeutycznego w sposób kompleksowy i zintegrowany.

Organizacja opieki nad kobietami z chorobami piersi w ramach wyodrębnionych ,specjalistycznych ośrodków w innych krajach spowodowała zwiększenie wyleczalności i zmniejszenie kosztów leczenia. Dlatego też Parlament Europejski wydał rezolucję wzywającą kraje członkowskie do powołania w/w centrów do końca 2016 roku. COPERNICUS Podmiot Leczniczy chce, by leczenie nowotworów w naszym województwie odbywało się szybko i  sprawnie, tak by kobiety miały poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie procesu terapeutycznego. Dlatego stworzenie takiego Centrum uważamy za swój obowiązek, a MAMMACENTRUM będzie niosło najwyższej jakości pomoc w bardzo szybkim czasie.

lek. Berndt Magdalena

lek. Czech Irena

dr n. med. Chruścicka Iwona

dr n. med. Kąkol Michał

dr n. med. Nowaczyk Monika

dr n. med. Rak Piotr

lek. Sokołowski Dariusz

lek. Szczepińska-Nowak Maria

 

Rejestracja :

Budynek A

ul. Marii Skłodowskiej Curie 2

tel. 58 772-39-50 - rejestracja do poradni

tel. 58 345-21-99 - rejestracja na badania USG i Mammografie

tel. 605-956-682 - rejestracja na badania profilaktyczne

Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 - 18:30

 

 

Saturday the 19th.
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates